2017 Yılı DASK Fiyatları!

DASK sigortası, konutlar için yapılması zorunlu olan sigortaya denmektedir. Peki, DASK sigortası fiyatları ne kadar? DASK 2017 fiyatları açıklandı mı? DASK fiyatları değişti mi?

DASK, depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılamaktadır.

DASK'ın sunduğu imkanlardan yararlanabilmek için sigorta bedelinin her sene ödenmesi ve böylece poliçenin yenilenmiş olması şartı bulunmaktadır.

DASK yaptırmak için poliçeyi düzenleyen sigorta acentasına müracaat edilmelidir. Burada taşınmazın bilgileri verilerek ve poliçe ödenerek DASK yaptırılabilir. 

Deprem sigortası olan DASK için ödenmesi gereken bedel, taşınmazın türüne ve büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Peki, deprem sigortası fiyatları ne kadar? DASK 2017 fiyatları açıklandı mı? DASK fiyatları değişti mi?

Deprem fiyatları 2017

2017 yılına ait rakamlar 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olan, deprem sigortası hesaplamasında kullanılan ve yapı tarzına göre tespit edilen metrekare birim maliyetleri ile mevcudiyetini korumaktadır. Söz konusu birim maliyetleri şu şekilde sıralanıyor:

1-) Çelik / Betonarme Karkas Yapılar: 750 TL 

2-) Yığma Kagir Yapılar: 540 TL 

3-) Diğer Yapılar: 275 TL 

DASK yapı tarzına göre bölge bazında fiyatlar:

Çelik, betonarme ve karkas yapılar: I. Bölge 2.20; II. Bölge 1.55; III. Bölge 0.83; IV. Bölge 0.55; V. Bölge 0.44

Yığma kagir yapılar: I. Bölge 3.85; II. Bölge 2.75; III. Bölge 1.43; IV. Bölge 0.60; V. Bölge 0.50

Diğer yapılar: I. Bölge 5.50; II. Bölge 3.53; III. Bölge 1.76; IV. Bölge 0.78; V. Bölge 0.58

DASK yaptırmama cezası..

Deprem sigortası yaptırmama cezası bulunmamaktadır. Ancak DASK sigortası olmadan taşınmaz mal hakkında herhangi bir alım satım veya kiralama işlemleri yapılamaz.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz