2017 Yılı Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri !


Emlak vergisi mükellefleri için vergi dönemi başladı. İşte emlak vergisi yatırma tarihleri 2017 ve emlak vergisi ödenebilen yerler.

1319 sayılı kanun gereğince gayrimenkulü olan herkes, her sene emlak vergisi ödemek ile mükellef olmaktadır. Emlak vergisi bağlı olunan ilçe belediyesine ödenmektedir.

Emlak vergisi için ödenecek bedel, taşınmazın değeri üzerinden hesaplanır. Kanunen emlak vergisi oranları da taşınmazın türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Büyükşehir belediyelerinde bu vergi % 100 zamlı olarak uygulanıyor. 

Emlak vergisi oranları 2017

 

                 Normal yörede         Büyükşehirde

Mesken      Binde 1                   Binde 2

İşyeri          Ninde 2                   Binde 4

Arsa           Binde 3                   Binde 6

Arazi          Binde 1                   Binde 2

Emlak vergisi yatırma tarihleri 2017

2017 yılına ait emlak vergisi 1. taksit dönemi 1 Mart'ta başladı. Vergi mükellefleri ödemelerini Mayıs'ın sonuna kadar yapabilecek. 

Emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek.

Emlak vergisi yatırılan aylar:

1. taksiti: Mart, Nisan, Mayıs.

2. taksiti: Kasım.

Emlak vergisi ödenen yerler

Emlak vergisi ödemesi bağlı olunan ilçe belediyesine yapılmaktadır. İsteyenler belediyenin e-belediye sistemi üzerinden online bir şekilde ödemesini yapabiliyor.

Ancak günümüzde her belediye e-belediye sistemine dahil olmadığı için, sistemin önceden sorularak teyit edilmesi ihtiyacı bulunmaktadır.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz