2017 Yılı Kentsel Dönüşüm Kira Bedeli!

Kentsel dönüşümde, riskli binasını anlaşma yolu ile yıkan malikler, Bakanlık tarafından sunulan kira yardımından yararlanabilmektedir. Peki, kentsel dönüşüm 2017 kira bedeli ne kadar?

Kira yardımını maliklerin yanı sıra kiracı ve sınırlı ayni hak sahipleri de defaten alabilir.

Kira yardımı bedelleri her sene Bakanlık tarafından yeniden belirlenmektedir. Peki, kentsel dönüşüm 2017 kira bedeli ne kadar? Kira yardımı hangi ilde ne kadar olarak ödeniyor?

Kira yardımının en yüksek yapıldığı iller olan Ankara, İstanbul, İzmir olup, buradaki riskli binası yıkılan maliklere başvurmaları halinde aylık 860 lira ödenecek. Bu illerdeki riskli binada ikamet eden kiracılara ise defaten 1.720 lira ödenecek. Sınırlı ayni hak sahibine ise yine defaten 4 bin 300 liralık bir ödeme yapılabilecektir.

Diğer illerde yapılacak kiralar, minimumdan maksimuma doğru şu şekilde sıralanıyor:

Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce'deki maliklere ise aylık 605 lira ödeme yapılırken, kiracıya defaten 1.210 lira, sınırlı ayni hak sahibine ise defaten 3 bin 25 lira ödenecek.

2017'de Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale'deki maliklere 675 lira, kiracıya defaten 1.350 lira ve sınırlı ayni hak sahibine defaten 3 bin 375 lira ödeme yapılacak.

Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van'da evini kentsel dönüşüm ile yenileyen maliklere 745 lira ödeme yapılacak. Kiracılara defaten 1.490 lira ödenirken, sınırlı ayni hak sahibine defaten 3 bin 725 lira ödenecek.

Adana, Antalya, Bursa, Konya'daki maliklere aylık 810 lira ödenecek. Bu şehirlerdeki kiracılara defaten 1.620 lira verilecek. Sınırlı ayni hak sahibine ise defaten 4 bin 50 lira ödeme yapılacaktır.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz