2018 Yılında Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç Ay Yapılmaktadır ?


2018 yılının gelmesiyle birlikte kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar oldu sorusu cevap buldu. Peki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödenen kentsel dönüşüm kira yardımları kaç ay yapılmaktadır?

Hak sahiplerine ilişkin olarak alınan evrakların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından incelenmesi sonucunda başvurusu uygun görülenlere kira yardımı yapılıyor. Kira yardımı başvurularında aynı riskli yapıda ikamet eden hak sahiplerinin ayrı ayrı başvuruda bulunması gerekiyor.

Kira yardımı başvurusunda bulunmak için hak sahiplerinin riskli yapı onay tarihinden önce riskli yapıda oturuyor olması gerekiyor. Kira Yardımı Uygulamaları Kılavuzunda hak sahiplerinden alınması gereken son üç aya ait fatura, riskli yapıyı tahliye tarihinden üç ay öncesini kapsıyor.

Yurtdışında ikamet eden kişiler, Türkiye’de bulunan riskli yapıları için ikamet şartını sağlayamadıklarından kira yardımı başvurusunda bulunamıyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı kaç ay yapılmaktadır?

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kaç Ay 2018?

Kentsel dönüşüm kira yardımı süresinin uzatılması için girişimler yapılsa da şuanda 18 ay boyunca yardım yapılıyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz