2019 Arazi Emlak Vergisi Hesaplama!


Vatandaşların sahip oldukları araziler için her sene ödemeleri gereken vergi borcunun biri emlak vergisidir.  2019 arazi emlak vergisi hesaplamalarını sizler için araştırdık…

Arazi sahibi olan vatandaşlar her sene emlak vergisi ödemek zorundadır. Emlak vergisinin zamanında ve eksiksiz ödenmemesi halinde mal sahibi olarak vergi borcu cezaları ile karşılaşabilirsiniz.

Emlak vergisi arazinin değeri üzerinden yapılan hesaplamalara göre bulunur. Emlak vergisi ödemeleri senede iki eşit taksit halinde yapılırken, isteyenler ilk taksit döneminde tüm borcunu kapatabiliyor. 

2019 Arazi Emlak Vergisi Hesaplama!

Vergi hesaplamaları değerleri bulunurken, normal yöredeki arsaların emlak vergisi binde 1 oranında hesaplanıyor. Arsa değerinin binde 1 oranı ile hesaplanması halinde ödenecek vergi tutarı belli oluyor.

Normal yöredeki arsaların emlak vergisi binde 2 oranında hesaplanıyor. Arsa değerinin binde 2 oranı ile hesaplanması halinde ödenecek vergi tutarı belli oluyor.

Örnek Hesaplama:

Arazinin değeri: 100 bin lira

Emlak vergisi oranı: Binde 1 

Vergi bedeli: 100 lira 

Emlak vergisi oranı: Binde 2 

Vergi bedeli: 200 lira× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz