2B Arazisine Kimler Başvurabilir?


Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde başvuru süresi dolan 2B arazilerine başvurular büyük talep görmüş durumda. 2B arazilerine başvuru süresi 6 aylığına uzaltılmış ve böylece son başvuru tarihi 7 Eylül olmuştu. Peki tekrardan böyle bir başvuru süreci olduğunda bu süreçte 2B arazisine kimler başvurabilir? İşte detayları...

2B arazilerine başvurular yazımızın başındada belirttiğimiz gibi 7 Mart’ta sona erecekti. Ancak bu süre 6 aylığına uzatıldı ve son başvuru tarihi 7 Eylül olmuştu. Bu süre içerisinde 200 bin kişiye verilen ikinci şansı değerlendirmek isteyenlerin başvuruları ve ödemelerini gerçekleştirmesi gerekiyordu. Peki, 2B arazisine kimler başvurabilir?

2B Arazisine Kimler Başvurabilir?

- 2/B arazisi satın almış ancak taksitinin 2 tanesini aksatan

- 2/B arazisine başvurmuş ancak 3 ay içinde peşinatını yatırma tebligatına uymayarak peşinatı yatırmamış 

- 2/B arazisinde ikamet ettiği halde satın alma talebinde bulunmayan kişiler başvurabiliyor.

Satış bedeli, 3 aylık sürenin bittiği günden ödeme yapacağı güne kadar geçecek süre için Türkiye İstatistik Kurumu'nun aylık tüketici fiyatları endeksi toplamında artırılarak hesaplanacak.  Vade farkı, 2/B arazisine talip olup peşinatı ödemeyenlere de uygulanacak.

2/B Arazileri Başvuru İşlemleri

2/B arazileri için defterdarlık ve mal müdürlüklerine başvuru yapılabiliyor. Başvuruda gerekenler şu şekilde sıralanıyor: 

Nüfus cüzdanının fotokopisi, Başvuru dilekçesi, Başvuru bedeli makbuzu, Tüzel kişiler için ise yetki belgesi, Bunun dışında mirasçılardan da veraset ilamı.

 

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz