Artık Bina İçi Elektroniğinin Teknik Şartnameye Uygun Olması Gerekecek


Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete de yayımlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği gereğince, bina içi elektroniğinin teknik şartnameye uygun olması gerekecek. Gelin şimdi yeni yayımlanan yönetmeliğin detaylarına bakalım…

Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete de yayımlanan yeni yönetmelikle beraber bina içi elektronik haberleşme tesislerinin "Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesine uygun olması zorunluluğu geldi. Yeni yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihi ise 3 ay sonra olarak belirlendi.

Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinde yapılan düzenleme ile elektrik iç tesislerindeki bina içi elektronik haberleşme tesislerinin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan ve yayımlanan güncel Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesi'ne uygun olması gerekecek.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz