Avan Proje Tasdik Ücreti 2018


Bu yazımızda Avan proje nedir ve Avan proje tasdik ücretleri 2018 yılında ne kadar oldu? Konu başlıklarına değineceğiz. İlk olarak Avan proje nedir buna bir göz atalım…

Avan Proje Nedir?

Ön proje olarak tanımlanan avan projeler öncü olarak geliştirilen özel projelerdir. Kullanılan özel teknikler ile gerçeğe son derece yakın proje planlarının oluşturulması sağlanır. Uygulama projesi olmamakla beraber esas projeye genel bir bakış yapılmasını ve daha küçük ölçekli olan proje sayesinde daha kolay bir şekilde proje çalışması yapılmasını sağlamaktadır.

Avan projeler, 1/1000, 1/500, 1/200, 1/100 ve çok küçük konularda 1/50 ölçekleri olabiliyor. Avan proje planları kesitlere, görünüşlere, insan, mobilya, yeşillik çizimleriyle renk, hareket, ışık–gölge katıldığı takdirde tasarı gerçeğe daha da yakın oluyor. Avan projede, vaziyet planı, kat planları, çatı planı, kesitler ve görünüşlere de yer veriliyor.

Avan Proje Tasdik Ücreti 2018 Ne Kadar?

(Yapı İnşaat Alanının beher metrekaresi için)

1. Alışveriş Merkezi (AVM) metrekare 11.32 TL

2. Konut- Rezidans metrekare 3.33 TL

3. Otel, İşyeri vb. metrekare 4.93 TL

4. Sanayi Yapıları (Fabrika, Atölye, İmalat Tesisleri vb.) metrekare 1.73 TL

5. Özel Hizmet Binaları (Özel Hastane, Özel Okul, Özel Üniversite,Özel Yurt

vb.) metrekare 1.73 2.5 TL

6. Umumi Yapılar (Dernek, Yurt, Sosyal ve Kültürel Hizmet Binaları vb.) metrekare 0.53 TL

7. Tarım ve Hayvancılık Yapıları metrekare 0.15 TL× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz