Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? Doğalgaz Abonelik Ücretine Zam Geldi Mi?


Bir eve taşındığınızda ilk yapılan işlemlerden biri de evin doğalgaz aboneliğini gerçekleştirmek olacaktır. Doğalgaz aboneliğini gerçekleştirmek için, sizden abonelik ücreti talep edilecektir. Peki, ödenecek olan bu ücret ne kadardır?

İlk defa doğalgaz aboneliği başlattırmak veya mevcut aboneliği başka bir yere taşımak için istenen abonelik ücretlerine 2017 yılının başlarında zam uygulaması yapıldı. Uygulanan zam ile birlikte doğalgaz işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından bu ücret merak konusu haline geldi.

2017 yılında doğalgaz aboneliği için uygulanan zam miktarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurulumu (EPDK) belirledi. Bu zam aynı zamanda doğalgaz dağıtım şirketlerinin, kullanıcı kişilerden talep ettiği iç tesisat işlem bedelini ve bağlantı bedelini de kapsamaktadır.

Doğalgaz Aboneliği İçin Ne Kadar Ücret Verilecek?

2016 yılında doğalgaz dağıtım şirketleri, bağlantı bedeli olarak abonelerden 425 TL talep ederken, 2017 yılında bu rakam 455 TL oldu. Bağlantı bedeli için zam miktarı 30 TL olmuştur. Sayaç açma – kapama bedeli olarak alınan ücret ise 2016 yılında 28 TL, 2017 yılı için 30 TL olarak belirlenmiştir. 2 TL’lik zam uygulaması tüm yıl boyunca geçerli olacaktır.

Zamların yanı sıra doğalgaz aboneliği sırasında alınan güvence bedeli, 2016 yılında 386 TL olarak talep edildiği gibi 2017 yılı için de bu tatar geçerli olacaktır. Ayrıca 2016 yılında şofben ve ocak bağlantıları için 93 TL olan bedel; 2017 yılında şofben için 40 TL, ocak için ise 29 TL olmuştur. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz