Emlak vergisi 2018!


İlk taksiti Mart, Nisan ve Mayıs ayları içinde ödenen emlak vergisinin ikinci taksit zamanı geldi mi? Emlak vergisi ikinci taksit ne zaman 2018?

Her yıl sahip olunan tüm taşınmazlar için ödenmesi gereken emlak vergisi, iki eşit taksit halinde ödeniyor. 2018 yılı hazırlanan vergi takvimine göre, emlak vergisinin ilk taksiti Mart, Nisan ve Mayıs ayları içinde ödenmişti. İkinci taksit zamanı geldi mi? 2018 yılı emlak vergisi ikinci taksiti

Ödemeler Ne Zaman?

Emlak vergisi ikinci taksiti Kasım ayında ödeniyor. Buna göre 2018 yılı emlak vergisi ikinci taksit ödemeleri başladı. Vergi mükellefleri ödemelerini bu ay sonuna kadar yapabilecek.

Ödeme Ne Kadar?

Emlak vergisinde taksitler iki eşit parça olarak ödenmektedir. İlk taksit döneminde mükellefler ne kadar ödediyse, ikinci taksit döneminde de aynı bedel ödenir.

Örneğin; değeri 400 bin TL taşınmazın emlak vergisi ne kadar?

400 bin TL değere sahip ev eğer büyükşehir belediyesi sınırları içerisindeyse toplamda 800 lira emlak vergisi ödenir. İlk taksit döneminde 400 TL, ikinci taksit döneminde 400 TL ödeme yapılır.

Eğer değeri 400 bin TL olan ev eğer büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde değilse toplamda 400 lira emlak vergisi ödenir. İlk taksit döneminde 200 TL, ikinci taksit döneminde de 200 TL ödeme yapılır.

İlçe belediyelerinden Kasım ayı sonuna kadar emlak vergisi ikinci taksitini ödeme yapabilirsiniz.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz