Emlak Vergisi İkinci Taksit Kasım 2018!


Yılın ilk aylarında ödenen emlak vergisi birinci taksitlerinin ardından, emlak vergisinde ikinci taksit ödemeleri Kasım ayı itibari ile başladı..

Vatandaşlar tarafından her sene ödenmesi gereken emlak vergisinde Kasım ayı itibari ile 2. taksit dönemi başladı. Emlak vergisinde 2. taksit ödemeleri 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılır. Bu sürede yapılamayan ödemeler için aylık yüzde 1.40 oranında vergi cezası uygulanır.

Ödemeler Nelerden Yapılır?

Vergi ödemeleri, ilçe belediyeleri, anlaşmalı bankalar ve ATM'leri, e-belediye, PTT Havalesi ve Vergi internet şubesinde yapılabiliyor.

Ödenmesi Gereken Tutar Ne Kadar?

Emlak vergisi oranlarında gayrimenkul büyükşehir sınırlarında ise binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanır. İşyeri, dükkan emlak vergisi oranı büyükşehirde ise binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanır.

Arsa ve arazilerde ise vergi oranları şu şekilde; Büyükşehirdeki bir arazinin vergi oranı binde 2, büyükşehirde olmayan bir arazinin vergi oranı binde 1; Büyükşehirdeki bir arsanın vergi oranı binde 6, büyükşehirde olmayan bir arsanın vergi oranı binde 3 oranı ile vergi hesabı yapılıyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz