Emlak Vergisi Takvimi!


Emlak Vergisi Takvimi 2017'ye göre vergi ödemeleri 1 Mart'ta başladı. Mükellefler isterse ilk taksit döneminde borcunun tamamını ödeyebilir.

Gayrimenkul sahipleri tarafından her sene ödenmesi gereken vergilerin başında emlak vergisi gelmektedir. Bu vergi 1319 sayılı kanun gereğince her sene belli ve aynı dönemlerde ödenir.

Emlak vergisi iki taksit halinde ödenebilmektedir. İsteyen mükellefler vergi borcunun tamamını ilk taksit döneminde ödeyebiliyor. Ancak mükelleflerin ilk taksit döneminde ödeme yapmayıp, ikinci dönemde hepsini kapatma hakkı da bulunmaktadır. Bu şekilde ödeme yapan kimselere ilk taksit için aylık gecikme cezası uygulanır.

Emlak vergisi takvimi 2017

1. taksit dönemi

Mart, Nisan, Mayıs

2. taksit dönemi

Kasım

 

Yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere emlak vergisi için ilk taksit ödemeleri 1 Mart'ta başlar, 31 Mayıs akşamı mesai bitiminde sona ermektedir. İkinci taksitler ise 1-30 Kasım arasında tahsil edilir.

Emlak vergisi için ödemeler bağlı bulunulan ilçe belediyesine yapılmalıdır. Mükellefler belediyelerin tahsilât veznelerine gidebildiği gibi, gitmeye vakit bulamayanlar veya gitmek istemeyenler ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirebilir.

Ancak bunun için belediyenin e-belediye sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Ödemeler ayrıca anlaşmalı bankaların internet bankacılığı veya ATM'sinden yapılabilir. PTT aracılığı ile de emlak vergisi ödemek mümkün olmaktadır.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz