Emlak Vergisi Tarihleri 2018 !


Emlak vergisi, gayrimenkul sahibi herkesin ödemekle yükümlü olduğu bir vergi sistemidir. 2017 yılında gayrimenkul alan bir kişi vergi ödemeye 2018 yılında başlamaktadır.  Emlak vergisi her yıl 31 Mayıs’a kadar peşin olarak ödenebilmektedir. Ayrıca 2 eşit taksite bölme imkanı da mevcuttur. Taksitli ödemeler için ise 2018 yılı için  Mart, Nisan ve Mayıs 2018 ikinci taksitlendirme dönemi ise Kasım 2018 aylarıdır.

Emlak vergileri ödeme işlemleri bağlı bulunulan belediyelerden yapıldığı gibi aynı zamanda internet aracılığı ile e-belediye sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Büyükşehirlerde vergi, büyükşehir olmayanlara oranla yüzde yüz zamlı olarak uygulanmaktadır. Yani büyükşehirlerde binde 2 oranında hesaplanıyorken büyükşehir olmayanlarda binde 1 olarak hesaplanmaktadır. Tek tek sıralıyor olursak;

Büyükşehirlerde;

Konut binde 2

İşyeri binde 4

Arsa binde 6

Arazi binde 2

Büyükşehir olmayanlarda ;

Konut binde 1

İşyeri binde 2

Arsa binde 3

Arazi binde 1× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz