Emlak Vergisi Yapılandırma Dilekçesi 2018


Sizin de emlak vergisi borcunuz mu var bu haber tam size göre… Emlak vergisi bulunan vatandaşlar, vergi affından yaralanarak bir dilekçe ile yapılandırmadan yaralanabiliyor. İşte emlak vergisi yapılandırma dilekçesi…

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bütün gayrimenkuller için ödenmesi gereken emlak vergisi bulunmaktadır. Vergi affı kapsamında 31 Mart tarihinden önce emlak vergisi borcu olanlar bu borçlarını yapılandırabilirler.

Emlak vergisi borcu yapılandırma için ilçe belediyelerine başvurulabildiği gibi, e-devlet kapısından da başvuru sağlanabiliyor. Emlak vergisi yapılandırma başvuruları 31 Temmuz'da sona eriyor.

Yapılandırılan emlak vergisi borcu peşin ya da taksitli bir şekilde ödenebiliyor. Taksitli ödemeler 6, 9, 12 ve 18 aylık vade halinde yapılabiliyor. Ödemeler 2 ayda bir yapılacak. olup, yapılandırmada ilk taksiti 1 Ekim'e kadar ödenecek.

Emlak vergisi yapılandırma başvuru dilekçesinde vergi affından yararlanılarak yapılandırma yapılmak istendiği yazılabiliyor. Dilekçede vergi borcu bulunan taşınmaz mallara ilişkin bilgi de verilmesi gerekiyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz