İmar Barışı Fotoğraf Formatı


Başvuru sürecinin 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan imar barışında başvuru sürecinin sonuna doğru yaklaşıyoruz. 31 Ekim 2018 tarihinde başvuru süreci bitecek olan imar barışından yaklaşık olarak 13 milyon konut ve milyonlarca vatandaş etkileniyor. İmar barışına başvuruda bulunan vatandaşlar yapı kayıt belgesi için ödenecek olan ücreti ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödemesi gerekiyor. Peki, e-devlet üzerinden imar barışına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvuruda bulunduğu yapının fotoğrafını sisteme yüklerken hangi format ile yüklemesi gerekiyor? İşte detaylar…

Yapı Kayıt Belgesinin alınabilmesi için yapı maliklerinden herhangi birisinin veya yetkili vekili tarafından, e-Devlet üzerinden Yapı Kayıt Sistemindeki Yapı Kayıt Belgesi formunun doldurulması gerekiyor.

İmar Barışına müracaat esnasında girilmesi istenen bilgiler arasında beyan edilecek yapının adresi, tapusu varsa ada ve parsel bilgileri, toplam inşaat alanı, konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2), yapıdaki konut ve işyeri sayısı, arsa/arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir), yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2),  yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek) yer alıyor.

İmar mevzuatına aykırılık da tarif edildikten sonra imar barışı başvurularında yapı fotoğrafının da yüklenmesi isteniyor. Sisteme yüklenecek imar barışı fotoğrafının belli bir formata sahip olması gerekiyor. İmar barışında yüklenecek fotoğrafın sahip olması gereken format ve boyut özellikleri şu şekilde:

1) Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır
2) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf yüklenmelidir.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz