İmar Planı Değişikliği Bekleyenlere Müjde ! 2016’da Herkes Kazanacak !

2016 yılında gerçekleşecek 3 - 6 - 12 aylık eylem planı Gayrimenkul sektöründe büyük ses yaratacak.

Rant Vergisi 3 ay içerisinde geri gelecek !

Başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olmak üzere , Maliye , İçişleri Bakanlığı ve Belediyeler ile ortaklaşa yapılacak olan eylem planı herkesin yüzünü güldürecek. Çalışmada , imar planı değişiklikleri ile meydana gelen Değer Artışları ‘nın belirli bir oranı kamu payı olarak alınması konusunda mevzuat değişikliğine gidilecek.

Sonuçları Ne Olacak ? 

- Bu sayede devlet , herkesten bir miktar pay alacak. İşin sonunda Mal Sahipler başta olmak üzere herkes kazanmış olacak.

- Gayrimenkul sahiplerinin yıllardır beklediği İmar Planı Değişikliği sonunda 2016’da gerçekleşecek. 

- Arsalar ve araziler yeni imar planları ile yeni projeler geliştirecek buna bağlı olarak Belediyeler ve tüm yerel yönetim bundan kazanç sağlayacak.

- Müteahhitler , arsa ve proje geliştiricileri kazanacak. 

- Kat karşılığı ve Hasılat Paylaşımı projeler artacak. 

Planda Daha Neler Var ? 

- Mirasçılar arazilerini büyütmek için faizsiz destek kredisi alabilecek. Bu sayede tarım yapmak isteyen ya da arazisini büyütmek isteyen mirasçılara destek sağlanmış olacak.

- Yapılarda enerji tüketimi azaltılması için desteklemeler yapılacak. Bu destek ile enerji verimliliği sağlayan ürünlerin fiyatları düşecek.

- Yatırımcılar için Coğrafi Bilgi Sistemleri altyapısı kurulacak.

- Gayrimenkul Sertifikası modeline başlanacak.

- Sadece Kentsel Dönüşüme özel olarak izinsiz olan yapılara elektrik ve su bağlanacak. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz