İmar Planına İtirazda Yargı Yolu Açık mıdır ? Ne Zaman , Hangi Mahkemeye Yapılır ? 


İmar Planına İtirazda Yargı Yolu Açık mıdır ? Ne Zaman , Hangi Mahkemeye Yapılır ? 

İmar planları ile ilgili detayları diğer yazılarımızda belirtmiştir. İsteyenler yazının sonundaki linklerden gerekli bilgileri alabilir.

Herhangi bir imar planı ile ilgili problem yaşadığınızda itiraz hakkınız bulunuyor. İdareye itiraz askı süresi içerisinde yani 30 ( otuz ) gün içerisinde yapılmalıdır. 

Peki , plana yapılan itirazdan sonuç alınamazsa ne olur ? Planlarda itirazdan sonuç alınamazsa yargı yolu açık mıdır ? Yargıya itiraz ne zaman ve hangi mahkemeye yapılmalıdır ? 

Burda bilmeniz gereken , tüm planlama kararları için yargı yolu açıktır. Yargıya itirazların planların askıdan indiği günden itibaren 60 ( altmış ) gün içerisinde idare mahkemelerine yapılmalıdır. 

Bu sürede yapılmazsa ne olur ? 

Eğer bu süre içinde itiraz yapılmazsa mahkeme süre aşımından dolayı davayı reddedebilir.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz