İskan Başvurusunu Kim Yapar ? İskan Ruhsatını Kim Alır ? 

İskan Başvurusunu Kim Yapar ? İskan Ruhsatını Kim Alır ? 

İskan , bir inşaat bitiminde yapının ruhsat ve eklerine uygunluğunu belirten ruhsat belgesidir.  Bu belgenin onayı Belediyeler tarafından yapılmaktadır. 

Bir konutun kat mülkiyeti alınabilmesi için iskan ruhsatının alınmış olması gereklidir. 

İskan Başvurusu Kim Tarafından Yapılır ? 

İnşaatı tamamlanan bir yapının İskan başvurusu , sahibi ( maliki ) tarafından yapılır. Yapı sahibi isterse kendisi isterse tayin edeceği bir vekil tarafından iskan başvurusunda bulunabilir. 

Eğer bitirilen inşaat ruhsat ve eklerine uygun bir şekilde tamamlandıysa , hiçbir problem yaşanmadan İskan Ruhsatı alınabilir. Aksi durumda iskan belgesi alınamaz ve belirlenen hata düzeltilene kadar bu şekilde devam eder. 

Başvuru yapıldıktan sonra Belediye ya da Yetkili İdare gerekli incelemeleri yaparak 30 gün içerisinde başvuruyu sonuçlandırmalıdır. 30 gün içerisinde sonuçlandırılamayan durumlarda iskan alınmış gibi hak sahibi olunabilir.

İskan Başvurusu Dilekçesi İçin Tıklayınız × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz