İstanbul, Ankara Ve İzmir’de Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2018 Ne kadar?


Her yıl düzenli olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kira yardım miktarları açıklanmaktadır. 2018 yılının gelmesiyle birlikte enflasyon oranlarına göre yeni kira yardım miktarları Bakanlık tarafından güncellendi. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir’de kentsel dönüşüm kira yardımı 2018 yılı için ne kadar oldu?

Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz yıl yani 2017’de İstanbul, Ankara ve İzmir için 860 TL kentsel dönüşüm kira yardım ödemesi yapılmaktaydı. 2018 yılının gelmesiyle birlikte bu rakam enflasyon oranına göre güncellendi.

Açıklanan rakamlara göre, 3 büyükşehirde uygulanan kira yardımı 100 TL arttı. Böylece 2018 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir'de ödenecek kira yardımı bedeli 960 TL oldu.

Bu 3 büyükşehirde 2018'de kiracıya defaten ödenecek bedel bin 920 TL oldu. Sınırlı ayni hak sahibine ise defaten 4 bin 800 TL ödeme yapılacak.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz