İşyeri Tadilat Kredisi Nedir?


İşyerinde yapılacak tadilat işleri için "İşyeri tadilat kredisi" adı altında bankalardan kredi kullanılabilmektedir. Peki, işyeri tadilat kredisi nedir? Bankaların sunduğu bu kredide koşullar neler olarak belirlenmiştir?

İşyeri tadilat kredisi nedir?

İşyerinde yapılacak tadilat işlemleri için bankaların işveren ve esnaflara sunduğu  "İşyeri tadilat kredisi" kredi kullanılacak bankanın sunmuş olduğu şartlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ortalama olarak aylık faiz oranı yüzde 0,75’ten başlayan, azami 6 ay ödemesiz döneme sahip kredinin vadesi 36 ay ile sınırlandırılmış olmaktadır.

İşyeri tadilat kredisi örneği.

İşyeri tadilat kredisi veren bankalar arasında Halkbank da yer alıyor. Bu kredi, KOBİ ve esnaflara özel avantajlı şartlar ve faiz oranları sunabilmektedir.

"KOBİ’ler ve serbest meslek mensuplarına 5 bin TL ve üzeri tadilat ve dekorasyon harcamaları için kullandırılan “İşyerimi Yeniliyorum Kredisi’nin” aylık faiz oranı 3 ay ödemesiz dönemli 12 ay vadede yüzde 0,75; 6 ay ödemesiz dönemli 13 – 24 ay arası vadede yüzde 0,80; 6 ay ödemesiz dönemli 25 – 36 ay arası vadede yüzde 0,85 olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) ortağı işletmeler ise krediyi azami 36 ay vade ve kooperatif kredilerine uygulanan yüzde 6,5 faiz oranıyla kullanabilmektedir. ESKKK ortakları için kredi üst limiti kooperatifin şahıs üst limitine göre belirlenirken, ESKKK ortağı olmayan işletmeler krediden 50 bin TL’ye kadar yararlanmaktadır. Azami 6 ay ödemesiz döneme sahip kredinin geri ödemeleri aylık veya 3 aylık eşit taksitli vade seçenekleri ile esnaf ve işverenlere sunulmaktadır."

Not: Yukarıda yer alan kredi koşulları bankaların düzenlemiş olduğu şartlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle güncel koşullar için kredi kullanılmak istenen banka ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. 

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz