Kentsel Dönüşüm İçin Maliklere Aylık Ne Kadar Kira Yardımı Yapılmaktadır ?


Kentsel dönüşüme giren binalarda yaşayan vatandaşlara, talep etmeleri halinde 18 aya kadar kira yardımı yapılmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için binanın anlaşma ile tahliye edilmiş olması gerekli.

Kira yardımı kiracıya da mülk sahibine de yapılmaktadır. Fakat kira yardımı miktarları her il için farklı belirlenmektedir. Gelin şimdi bu yazımızda maliklere kentsel dönüşüm için ne kadar kira yardımı yapılmaktadır inceleyelim…

Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kentsel dönüşüm için yapılan kira yardımları her yıl düzenli olarak enflasyona göre yeniden belirlenmektedir. Peki, 2018 yılında malikler için ne kadar kira yardımı yapılacak?

1) Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis'te 595,00 TL.

2) Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce'de 675,00 TL.

3) Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale'de 755,00 TL.

4) Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van'da 830,00 TL.

5) Adana, Antalya, Bursa, Konya'da 905,00 TL.

6) Ankara, İstanbul, İzmir'de 960,00 TL.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz