Kentsel Dönüşüm İtiraz Dilekçesi 2017!


Kentsel dönüşüm planlaması dahilinde, riskli yapı için itiraz tek bir dilekçe dahilinde yapılabiliyor. Kentsel dönüşüm itiraz dilekçesi örneği 2017...

Kentsel dönüşüm dahilinde, riskli bulunan bölge ve riskli yapılar için yıkım işlemi gerçekleştirilerek, yeni bina ve yapıların hayata geçirilmesine başlanıyor. Kentsel dönüşüm bölgesi dahilinde olan, konut veya bölge sahipleri, dönüşüm dahilinde olmak istemiyorlarsa, itiraz dilekçesi vererek, itiraz hakkını kullanabiliyor.

İtiraz dilekçesi vererek, kentsel dönüşümüne dahil olmamak mümkündür fakat itiraz dilekçesi için belirlenen onbeş günlük süre içerisinde itiraz dilekçesinin verilmesi gerekmektedir. Bu süreç dışında yapacağınız itirazlar geçersiz sayılacaktır.

Kentsel dönüşüm yapılacak bölgeler için itirazlar, İstanbul, İzmir ve Bursa da kentsel dönüşüm müdürlüklerine, bu şehirler dışında kalan iller içinse Çevre ve Şehircilik müdürlüklerine verilmektedir. Sizler için Kentsel dönüşüm itiraz dilekçe örneği 2017 yılında nasıl hazırlanıyor aşağıda sunulmuştur...

Tarih: ..../ ..../....

İSTANBUL ALTYAPI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Konu: İtiraz

İstanbul ili, ............. ilçesi, ................ mahallesi, ........... sokak, no:.........., ................ apartmanı adresindeki ......... pafta, ........... ada, .............. parsel sayılı taşınmazda bulunan binamız için  .......................... tarafından düzenlenmiş olan ‘Risk Raporuna’ ve ilgili yıkım kararına itiraz ettiğimi bildirir gereğinin yapılmasını tarafınızdan talep ederim.

Adres:

..................................

..................................

..................................

Tel:

..................................

Riskli Yapı Malikleri

Tc Kimlik No    Ad Soyad   İmza

1.

...................................

...................................

...................................

Kayıt No:

...................................

Kayıt Tarih:

.....................................× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz