Open House - Açık Ev Nedir ?


Open House - Açık Ev Uygulaması Nedir ? Open House - Açık Ev Modeli Nasıl Yapılır ? 

Özellikle Amerika’da çok kullanılan bir uygulama olan Open House - Açık ev modeli ülkemizde de bazı firmalar tarafında deneniyor. Peki nedir bu açık ev - open house uygulaması ?

Open house yani açık ev , emlakçıların müşterilere ev gösterme uygulamasını tamamen ortadan kaldıran , potansiyel müşterilerin belirli saatlerde satılık / kiralık gayrimenkulleri yanlarında herhangi bir emlak danışmanı olmadan kendi kendilerine gidip görebilmelerini sağlayan bir pazarlama modelidir. 

Açık ev sisteminin en büyük amacı gayrimenkullerin daha çok müşteriye gösterilebilmesidir. Yurtdışında genellikle haftasonları belirli saatler arasında kullanılan bu sistem , emlak web sitelerinde de bir kategori olarak karşımıza çıkmaktadır. Görüşme randevularının yoğun olduğu lokasyonlarda bir evi normal usül ile en fazla 9 - 10 kişiye göstermeniz mümkünken , açık ev yöntemi ile bu sayı 100 lere kadar çıkabiliyor.

Ülkemize yeni yeni giren bu pazarlama yöntemi henüz pek ilgi görmese de faydaları anlaşıldıkça kullanılmaya başlayacağını düşünüyoruz. Açık ev modeli ile müşteri herhangi bir randevu almadan evi hızlıca görüp karşılaştırma yapma şansına sahip oluyor.  

Açık ev , bir çok emlak / gayrimenkul danışmanının problemlerinden biri olan ‘ Son anda gelen ev görme randevuları ‘ na bir çözüm olarak düşünülebilir. 

Bu modelin uygulanacağı eve uygulama saatlerinde ’ Open House ‘ yani ‘ Açık Ev ‘ levhası asılıyor. İsteyen kişiler kapısı açık olan evi kendileri gezip inceleyebiliyor. Bazı firmalar ‘ açık ev ‘ uygulamasının olduğu saatler de reklam ile bu evlerin gezilmesi çağrısında bulunuyor. 

Bu sistem için bazı firmalar şifreli kilitler kullanırken bazıları da kamera ile güvenliği sağlıyor. Fakat açık evlerin büyük çoğunluğu hiçbir güvenlik önlemi almıyor. Bu yüzden genelde evin içerisinde değerli bir eşya bırakılmıyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz