15 Temmuz’dan Sonra 2 Bin 547 Adet Bağımsız Bölüm Satışı Gerçekleştirildi !

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından inşaat ve gayrimenkul sektörünün yavaşlaması ve satışların durma noktasına gelmesi beklenirken aksine sektör inanılmaz derecede hareketliliğini korudu. Konuya ilişkin Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum açıklamalarda bulundu. Emlak Konut GYO, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında konut satışlarını canlandırmak için kampanyalar düzenledi. Murat Kurum, “İşleri durdurmadan, gaza bastık. Kimse işçi çıkarmayacak” talimatı verdik” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ekonomiyi ve konut satışlarını canlandırmak için ilk hamle Emlak Konut GYO’dan gelmişti. Vatandaşa tarihi kampanyalar düzenleyerek teşekkür ettiklerini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum darbe gecesi yaşadıklarını ve sonrasında konut sektöründe başlattıkları kampanya atağını anlattı.

Murat Kurum, “O akşam evdeydik, televizyonlarda alt yazılar çıkmaya başladı ama biz tatbikat falan yapılıyor zannettik. Sonra saatler 22:00’ye geliyordu ve gördük ki olaylar ciddi. Sonra şirkete geldik. Şirketimizde 2 tane bayrak vardı. Ülkemize, bayrağımıza sahip çıktığımızı göstermek adına bayrakları yarıya indirdik. Sonra köprüye gitmeye karar verdik. O saatte şirkette çalışan arkadaşlarımız vardı. Tüm şirket orada olalım dedik. Hemen organize olduk. Mail yoluyla da tüm çalışanlarımızı sokağa çıkardık” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra nasıl bir strateji izlediklerinide belirten Murat Kurum, “Pazartesi gününden itibaren işlerimizi tam gaz devam ettirdik. Tüm finans sistemi çalıştı. Biz de tüm yüklenicilerimizle iletişime geçtik, toplantılar yaptık. Müteahhitlerimize, 'Boşluk verilmeyecek ve işimize devam edeceğiz. Ekonomiyi işler ve güçlü tutacağız. Şantiyelerde işler devam edecek, hiç kimse işten çıkarma yapmayacak' dedik. Ciddi anlamda Emlak Konut olarak her şeyin normale döndüğünü belirtmek amaçlı kampanyalar başlattık. Tüm inşaat sektörü destek verdi. Vatandaşımız mutlu oldu. Bu süreçte Emlak Konut olarak üzerimize düşen tüm görevleri yaptık ve yapacağız” dedi.

Yaptıkları tarihi kampanya hakkındada bilgiler veren Murat Kurum, “30 projede 15 bin konut ve ticari üniteyi kapsayan tarihi kampanya başlattık. Vatandaşımız bu kampanyaya öyle çok ilgi gösterdi ki... Daha ilk 3 günde 600 konut satıldı. Talep bu kadar yoğun olunca 1 ayda bitirmek için başladığımız kampanyayı yıl sonuna kadar uzatma kararı aldık. Ağustos ayı içerisinde satış rekoru kırdık. Yılın ilk yedi ayında yapılan satışın neredeyse aynısı sadece kampanya dahilinde ağustosta gerçekleşti. Kampanya satış verilerine göre 407 bin metrekare toplam satış, 1 milyar 960 milyon lira ciro ve 2 bin 547 adet de bağımsız bölüm satışı gerçekleşti” dedi.

 

Kaynak: Seda TABAK / Sabah× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz