2017 İnşaat Sektörü İçin Altın Yıl Olacak!

Türkiye inşaat sektörü platformlarından biri Marka Şehirler Zirvesi 2017. Bu platformda  İstanbul’a gelen birçok sektör hakimiyeti bulunan kişiyi aynı çatı altında toplandı. Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan zirvede yapmış olduğu konuşmada “Türkiye’yi marka ülke haline getirmek, Türkiye inşaat sektöründen başka bir sektörün elinde değildir.” dedi. Ceylan, Türkiye inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden bir tanesi olduğunu aktardı. 

İnşaat Sektörünün 2017 Yılı İçin Hedefi Tam 2 Milyon Konut


Türkiye’de inşaat sektörünün geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü söyleyen Muammer Ceylan "Son günlerde sektörümüzde çok büyük marka projelerinin hayata geçirildiğine tanık oluyoruz. 2016 yılı içerisinde 1 milyonun üzerinde konut satışı gerçekleşirken yabancı yatırımcılara, özelikle de Ortadoğulu iş adamlarına 25 bin adet konut satışı yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenmesiyle birlikte inşaat sektörünün 2017 yılında 2 milyon konut satışına imza atacağını bekliyoruz. Satılacak olan bu 2 milyon konutun da 50 bin ila 75 bininin yabancılara satılacağını düşünüyoruz." diye konuştu. 

Ceylan sözlerine şu şekilde devam etti "10 yıl içerisinde 7 milyon 500 bin konutun yenileneceğini tahmin ediyoruz. 2017 senesinde gurbetçilerin ciddi oranda konut alımı gerçekleştireceğini bekliyoruz. 2017’nin altın yıl olduğunu söylesek pek de yanılmayız.” dedi. 

KAYNAK: Ticari Hayat× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz