250 Bin Dolara Konut Alana Vatandaşlık İmkanı


Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle birlikte, artık yabancı vatandaşların Türk vatandaşı olabilmesi için yatırım yapması gereken miktarda indirime gidildi. Yeni düzenleme ile birlikte, 250 bin dolar tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına üç sene satılmaması şerhi konulmak şartıyla satın alan yabancı vatandaşlar Türk vatandaşı olabilecek. Daha önce herkesin bildiği gibi bu tutar 1 milyon dolardı.

500 bin dolar sabit sermaye yatırımı yapanlar ile 500 bin dolar mevduatı üç sene süreyle Türk bankalarında tutan veya devlet tahvili alana da vatandaşlık verilecek. Gayrimenkul yatırım fonu katılma payı almak suretiyle vatandaşlık kazanılabilmesi için öngörülen tutar sınırı da 1.5 milyon dolardan 500 bin dolar oldu. İstihdam oluşturma yoluyla vatandaşlık kazanılabilmesi için sınır da 100 kişiden 50'ye düşürüldü.

Yapılan yeni düzenlemeyi daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse;

Sabit sermaye yatırımı eskiden 2 milyon dolar iken, şimdi 500 bin dolara indirildi.

Asgari taşınmaz bedeli 1 milyon dolar iken, 250 bin dolar seviyesine indirildi.

Banka mevduat miktarı 3 milyon dolar iken, 500 bin dolara indirildi.

İstihdam miktarı kişi sayısı olarak 100 iken, 50 kişiye indirildi.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz