3 Katlı Büyük İstanbul Tünelinin 2018'de Temeli Atılıyor

Ahmet Arslan,"Büyük Tünel" için deniz dibi sondajlarının yapıldığını söyledi.

Arslan, "Bu senenin sonuna doğru proje çalışmalarını bitirerek 2018'de yap-işlet-devret şekliyle yapım ihalesine çıkaracağız." dedi.

AA'nın verdiği bilgilere göre, Arslan halkın Marmaray  ile raylı sistemin rahatlığını, Avrasya Tüneli'yle de arabayla denizin dibinden geçmenin tadını yaşadıklarını dile getirdi ve bu projeyi halkın istekleri doğrultusunda uygulamaya geçirdiklerini belirtti.

"İncirli'den başlayacak raylı sistem, Mecidiyeköy'den, Zincirlikuyu'dan denizin altından geçerek, Söğütlüçeşme'den girecek Kadıköy-Kartal'a,oradan da Marmaray hattına bağlanmış olacak. Avrupa yakasındaysa Hastal'dan başlayacak olan tünel, aynı şekilde Marmaray'la birleşecek, Anadolu yakasına geçtikten sonra ise Çamlık'tan çıkacak ve TEM'e bağlanmış olacak. Bu, karayolu taşımacılığında arabalar için çok ciddi bir fayda sağlayacak, raylı sistem bakımından daha büyük bir avantaj. Marmaray, Halkalı'dan Gebze'ye kadar tüm raylı sistemlerle eşleşmiş olarak devam ediyor. Bu da ona benzer olarak İncirli'den Sögütlüçeşme'ye tüm raylı sistemlerle uyumlu olarak gidecek, günde 6,5 milyon yolcunun seyahat ettiği raylı sistemler birbiriyle entegre edilecek. İnsanların kapısından çıktıkları zaman farklı bir hatta aktarma yaparak, raylı sistemle seyahatini sürdürmesi anlamına geliyor. Bu çok büyük bir proje ve ciddi mesafe aldık. Gelecek sene ihalesini yapıp, yapım süreçlerini başlatmayı planlıyoruz."

AA× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz