Almanlar 3.Havalimanını Kıskandı

Alman dergisi Der Spiegel Türk Hava Yolları ile (THY) Lufthansa'nın mücadelesini ön plana çıkardı. Habere göre THY'nin yeni bir yükseliş noktasının olacağına vurgu yapıldı. 29 Ekim 2018'de resmi olarak açılacağını ve 3. havalimanına ilk uçağın Şubat 2018'de ineceğine de yer verildi. 

3. havalimanında 30 binin üstünde kişi ve 3 binden fazla makine çalışıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan daha evvel yapmış olduğu açıklamasında; "29 Ekim 2018'de 1. kısmını açmak ve uçuşları o taraftan başlatmak istiyoruz. Atatürk Havalimanı ile 3. Havalimanı uçuşları ortak olacak. Atatürk Havalimanı’nın daha sonra ki dönemde yalnızca daha küçük uçaklara hizmet verecek." demişti.

Yapımı durmaksızın süren 3. havalimanının inşaatının %68'i bitti.  3. havalimanına ilk uçak ise 2018'in Şubatında iniş yapacak. Havalimanının açılışı ise 29 Ekim 2018'de gerçekleştirilecek.


Akşam × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz