Altına Dayalı Kira Sertifikasında 2.Tur Başladı

Hazinece evde bulunan tarafından altınların ekonomiye kazandırılmasının, finansman araçlarının çoğaltılmasının ve yatırımcı tabanının büyütülmesi sebebiyle geliştirilen altına dayalı kira sertifikasında 2.tur başvuru dönemi bugün itibariyle başladı. 2. etap başvuruları 13 Ekim'de bitecek.

İlk etap başvuruları 2-6 Ekim arasında yapılan altına bağlı kira sertifikasında 3. tur için 16-20 Ekim, 4. tur içinse başvuru tarihi 23-27 Ekim olarak belirlendi.

Altına dayalı kira sertifikasıyla 2 sene vadeli yatırım olacak. Halk getirecekleri altınlarını dönem bittiğinde aynı rakamda altın olarak alacaklar. Buna ek olarak devlet hazineden vatandaşlara senelik % 2.4 oranında kazanç elde edecek.

Kabul edilecek olan altınlarsa şöyle; 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik.

Fakat üstünde değerli veya değersiz taş olan herhangi bir altın, Reşat altınlar ve bankaların altın mevduat hesabında ki altınlar için yapıcak başvurular dikkate alınmayacak. Başvurular sadece Ziraat Bankası'na yapılabilecek.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz