Altınordu Sahili Daha da Güzelleşiyor!

Deniz kenarındaki yerleşim alanlarının doğal güzelliği iyi değerlendirilirse, ciddi cazibe alanları oluşturulabiliyor. Bunun için sahili olan kentler birtakım düzenlemeler yapıyor.

Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki Altınordu ilçesinde Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan binaların cephelerinin farklı renklerde olması sebebiyle ortaya çıkan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için, geçen yıl başlatılan çalışmalar devam ediyor. ‘Ordu’nun yüzü’ de denilen ilçede Rus Pazarı mevkiinde başlayan çalışma şubattan itibaren tüm sahil yoluna yayılacak.

Rus Pazarı'ndan Kumbaşı Liman mevkiine kadar olan güzergah üzerinde binalara görsel bütünlük kazandırılması amacıyla tek renk uygulanması için şubat ayında ihaleye çıkacaklarını açıklayan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; projeyle şehrin güzellik ve estetiğini ön plana çıkaracak binaların sıva, mantolama ve boya gibi dış cephe özelliklerinin belirlenen standartlara uygun hale getirildiğini belirtti. ‘Pilot uygulama olarak seçtiğimiz Altınordu ilçesinde Rus Pazarı Kavşağı ile adliye binası arasındaki bölgenin dış cephe çalışmalarını tamamladık. Süleyman Felek Caddesi, Fatsa Sahil Caddesi ve Ünye Sahil Caddesi'nde binaların dış cephelerinde de iyileştirme projesi uygulayacağız.’ diyen Başkan Yılmaz, çalışmalarını 2017 yılı içerisinde tamamlayacaklarını, Karadeniz’in parlayan yıldızı Ordu’da değişim ve dönüşümün devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Star× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz