Ankara’daki Gayrimenkul Ve Tapu Çetesi Yakalandı !

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün son dönemde inanılmaz bir şekilde gelişmesi ile birlikte bu sektördeki suç işleme oranlarındada artışlar meydana gelmeye başladı. Pek çok çete ve dolandırıcılar gayrimenkul ve inşaat sektöründe dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarında bulunuyorlar. Son olay ise Başkent Ankara’da meydana geldi. Gayrimenkul sahiplerini dolandıran, aralarında tapu ve nüfus müdürlüklerinde memur olarak çalışanların da bulunduğu 32 kişi gözaltına alındı ve 17’si tutuklandı.

Başkent Ankara’da sahte evrak hazırlayarak gayrimenkul sahiplerini dolandıran, aralarında tapu ve nüfus müdürlüklerinde memur olarak çalışanların da bulunduğu 32 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin 17’si çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

İletişim tespiti ve fiziki takip çalışmalarına başlayan ekipler, yurt dışında ikamet eden N.Ö, S.G, İ.P. isimli şahıslara ait olduğu tespit edilen gayrimenkullerin bulunduğu tapu kütük defterindeki gerçek mükellefin resminin değiştirilerek joker tabir edilen şahıs vasıtasıyla üçüncü bir şahsa satışı yapılacağı sırada şüphelileri suçüstü yakaladı.  Yapılan operasyonlar kapsamında yakalanan 32 şüpheliden 17’si çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz