Ardı Ardına Yapılan Kampanyalar Gayrimenkul Sektörünü Hareketlendirdi !

İnşaat ve gayrimenkul sektörü ekonomiye katkı sağlamak için büyük uğraşlar vermeye devam ediyor. Son yıllarda gayrimenkul ve inşaat sektörünün temsilcileri yeni projeler tasarlayarak ve hayata geçirerek ekonomiye büyük katkılarda bulunuyorlar. İleriye dönük yapılması planlanan pek çok yatırımlarını öne çekmeye başlayan sektör temsilcileri birbiri ardına yapılan kampanyalarla birlikte konut alımlarını kolaylaştırdılar. Yapılan bu destekler ve kampanyalar sayesinde yılın ilk 5 ayında konut satışlarında artış yaşandı. Bu artışın sürekli olarak devam etmesini hedefleyen sektör temsilcileri gaza basmış durumda.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bu yılın ilk yarısında 3,8 milyar liralık rekor satış yaptık. Yılsonu itibariyle projelerimizin toplam hasılatının 15 milyor liraya ulaşmasını bekliyoruz. 2023 hedefi 250 bin bağımsız bölüm. Konut hedefleri doğrultusunda büyümeye devam edecek” dedi.

Türkiye genelinde yılın ilk 5 ayında 556.784 konut satıldı. Böylece geçen yılın aynı dönemine göre satış artışı yüzde 6,13 oldu. İnşaat sektörü güven endeksi de bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,16 arttı.

 KONUTDER Başkanı Altan Elmas konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Elmas, “Firmalarımız karlarından ciddi fedakarlık yaparak çok başarılı satışlar gerçekleştirdi. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Ben de şirketimde her ay bir projeyi satışa sundum. Bundan sonraki süreçte de yatırımlara ara vermeyeceğiz” dedi.

Konuya ilişkin bir diğer açıklama da Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün tarafından geldi. Yenigün, “Bugüne kadar 117 ülkede 9 bine yakın projeye imza atan ve dünyada bir marka haline gelen TMB üye firmaların sürdürülebilir büyüme için üzerlerine düşen görevi en işi şekilde yerine getirmeye devam edeceğini” belirtti.

Konuya ilişkin son açıklama ise Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka tarafından geldi. Okka,”Alınan önlemler ekonomiye can verdi. Darbe girişimi sonrasında ülke ekonomisine olan güveni pekiştirmek adına 200 milyon TL’lik yatırımla üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere ‘Yatırım Arması’ olacak dört yeni proje başlattık” dedi.

 

Kaynak: Yeni Şafak / Emine AÇAR



× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz