AVM Yatırımcılarından Döviz Kuru Toplantısı


Son aylarda döviz kurundaki aşırı dalgalanmalar sonrasında döviz ile borcu olan ve döviz ile kira veren vatandaşlar yeni çözüm yollarına başvurmaya başladılar. Geçtiğimiz günlere ekonomiye destek vermek amacıyla inşaat firmaları büyük kapsamlı bir kampanya başlatmışlardı. AVM sahipleri ise taşın altına elini koymak için döviz ile kiraya verdikleri gayrimenkullerini TL’ye çevirmek için toplantı gerçekleştirdiler.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), Geniş Katılımlı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda AVM’ler TL ile kirayı görüşmek için bir araya geldi.

Gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddesi, hükümetin ekonomi alanında attığı adımlardı. 300’ü aşkın alışveriş merkezini temsil eden AVM yatırımcıları, alışveriş merkezlerini doğrudan ilgilendiren dövizle kiralama konusu toplantıda konuştu. 

Sektör temsilcileri, hükümetin ekonomi alanında alacağı kararları destekleyeceklerini açıkladı. Temsilciler, alınacak kararların yatırımcı, perakendeci, banka ve devlet gibi tüm paydaşların faydasını gözetmesi gerektiğini vurguladı. 

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz