Bankalar Konut Kredi Faizlerini Değiştirmeye Başladı !


Güncellenen konut kredi faiz oranlarının ardından beklenen indirimler yine gelmedi. Yapılan çalışmaların ardından tüm bankalardan indirim beklenirken sadece iki banka konut kredi faizini düşürdü, bir banka ise artırdı.

Sizler için son durumu inceledik... Konut kredi faiz oranlarının değişmesinin ardından ortalama yüzde 2,60 bandında seyreden konut kredi faizlerinde beklenen indirim henüz yapılmış değil. Vatandaşların yoğun taleblerine şu ana kadar bankalar cevap vermiş değil. Firmalar tarafından başlattılan 0,98 faiz kampanyası da dün sona erdi. Önümüzdeki dönemde yeni indirim kampanyaları gelir mi bilinmiyor.

En düşük faiz oranları hangi bankalarda ?

En düşük konut kredi faiz oranı 1,98 ile 5 ve 10 yıl vadeli Ziraat Bankası tarafından kullandırılıyor. Ziraat Bankası'nı Kuveyt Türk takip ediyor. Kuveyt Türk de 5 yıl vadeli kredi de yüzde 2,06, 10 yıl vadeli kredi de yüzde 2,16 faiz oranı uyguluyor.

Faiz oranlarında son durum !

- Halkbank 5 ve 10 konut kredi faizini yüzde 2,57'den yüzde 2,59'a çıkardı.

- Kuveyt Turk 5 ve 10 yıllık konut kredi faiz oranını yüzde 2,34'ten yüzde 2,06'ya indirdi.

- Şekerbank 5 ve 10 yıllık konut kredi faiz oranını yüzde 2,95'den yüzde 2,74'e indirdi.

Dünya’ da genel tablo nedir ?

Konut kredi faiz oranlarının dünya genelinde arttığı gözlemleniyor. Örneğin, ABD’de son 10 yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor. Keza Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, konut kredisi yıllık minimum faiz oranlarını yüzde 8,6'dan 9,2'ye çıkarttı.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz