Dar Gelirliye Özel Çalışma Yapılacak!


81 ilin sosyal analiz haritası çıkarılması planlanan "2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" kapsamında; engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin konut ihtiyacı için özel çalışmalar yapılacak.

Her İle Özel Analiz

 "2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" açıklandı. Yapılan programa göre her ilin sosyal analiz haritası çıkarılacak ve ihtiyaçlar tespit edilecek. Yapılan analiz sonuçlarına göre ise engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin barınma ihtiyacını karşılayacak tedbirler alınacak.

81 ilde Kentsel Dönüşüm Stratejisi

Akşam Gazetesi'nden Osman Nuri Cerit'in haberine göre, 81 il ölçeğinde Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi oluşturulacak. Projelerde, engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirli gibi ev alma ve kiralama da sorun yaşayan kesimlerin barınma ihtiyaçları kolaylaştıracak çözümler ön plana çıkacak. Yaşlı ve engellilerin yaşamını kolaylaştıracak tüm detayların yer alacağı yeni programda üniversite bölgelerinde ise öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik projelere öncelik verilecek.

Yerel Yönetimlere Rehber Raporlar

Her bölgenin sosyal, kültürel, tarihi ve geleneksel özelliklerinin dikkate alınacağı kentsel dönüşüm projeleri hazırlanacak.  Sağlıklı, engelsiz, güvenli, çevre ve çocuk dostu konut alanları geliştirilecek. Tüm bu çalışmalar sonucu hazırlanan raporlar ile yerel yönetimlere rehber oluşturulacak. × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz