Derin Yenileme Zamanı!


İnşaat sektörü bileşenleri artık binaların yenilenmesine odaklandı. Bu yenilenme ile amaç hem dijitalleşme dalgasını yakalamak hem de 30’dan fazla sektörde imalat yapan KOBİ’leri canlı tutmak. Artık tüm binalarda derin yenileme zamanı! 

İnşaat sektörü bileşenleri artık binaların derin yenilemesine odaklandı. Bu yenilenme ile amaç hem dijitalleşme dalgasını yakalamak hem de 30’dan fazla sektörde imalat yapan KOBİ’leri canlı tutmak. Bu konudaki çalışmalara 2019 yılında hız verilmesi bekleniyor.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, inşaat sanayisinde üretim çarklarının daha güçlü dönmesi için bu alanın da artık canlanması gerektiğini belirtti. Erdoğan, "Bu konuda birtakım çalışmalar için düğmeye bastık. 160 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimiz, iç pazarın da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip. Elbette kentsel dönüşüm de önemli. Ancak sadece buna odaklanarak yenileme pazarını unutuyoruz" dedi.

Konu ile ilgili Sabah gazetesinden Metin Can'ın haberine göre; "Derin yenileme" yapıldığını dile getiren Erdoğan; "Derin yenileme dediğimiz kavram; Isıtma-soğutma, havalandırma sistemleri, yalıtım dahil cephe sistemleri, pencerecam ve çatı-baca sistemleri gibi geniş bir alanı içeriyor. Ayrıca yerli üretim için de yenileme pazarının canlanması önemli. İnşaatlarda Türkiye'de üretilen ürünlerin kullanılması gerektiğini Türkiye İMSAD olarak her platformda söylüyoruz. İthal edilen malzemelerin büyük çoğunluğunu zaten kaliteli bir şekilde ülkemizde üretiyoruz. Tamamının da Türkiye'de yapılabileceğine inanıyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve ihracat performansımız Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin gücünü yansıtıyor. Ne yazık ki 'Made in Turkey' algısı iç pazarda hak ettiği değeri görmüyor." şeklinde konuştu.

TÜRKİYE DÜNYADA İLK 10’DA

Tüm Türkiye’de 3 farklı sektörde toplamda 2.2 milyon kişi çalışıyor. Türkiye'nin dünya ile rekabet edebildiği en önemli iş kollarından olan ve dünya ihracat sıralamasında ilk 10 içinde yer alan sektör her yıl ihracat rekoru kırıyor.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz