Doğu ve Güneydoğu'da Yeni Konutlarla Yaralar Sarılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu illerindeki 30 binden fazla konutun kullanılamaz hale geldiğini belirtti. Özhaseki, biten konutların da anahtarlarını teslim ettiklerini söyledi.

Mehmet Özhaseki, terör saldırılarından sonra bölgenin 7 merkezin de kullanılamaz hale gelen 30 bin konutun, işyerlerinin ve altyapının inşa sürecinin olumlu karşılandığını ve referandumda katlandığını söyledi.

Özhaseki, "Diyarbakır-Sur, Şırnak merkez, İdil, Cizre, Silopi, Mardin- Nusaybin ve Hakkari-Yüksekova ilçelerinde adımlarımızı hızlandırdık. Diğer taraftan da biten konutların anahtarlarını teslim edip yeni konutların temellerini atıyoruz" diye konuştu.

Özhaseki, "Bölgedeki yaraların kapanması için mesaimizin büyük bir kısmını, terörden etkilenen yerleşim merkezlerine ayırdık" dedi. Bölgeden yoğun bir şekilde 'evet' çıkmasını sürpriz olarak değerlendirdiğini söyleyen Özhaseki, "Aslında biz bu sonucu beklemiyorduk. Yatırımlardan duyulan memnuniyeti gördükçe mutlu olduk" diye konuştu.

Özhaseki, "Yaraların sarılması için Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın direktifleriyle Diyarbakır’ın Sur, Şırnak merkez, İdil, Cizre, Silopi, Mardin’in Nusaybin ve Hakkari’nin Yüksekova ilçelerinde süratle adım atılmıştır" diye konuştu.

Akşam
 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz