Düzenleme, Eyüp’te Tapu Bekleyenleri Mutlu Etti

Tapu sevinci yaşanan Eyüp'te, mülkiyeti hazine arsalarındaki 19 Temmuz 2003 tarihinden önce yapılanması bulunanlara tapuları verilecek.

Yasal düzenlemeyle tapu sorunu yaşayan pek çok Eyüplü rahat bir nefes alacak. Mülkiyeti hazineye ait olan arsaların üzerinde bulunan yapılarla ilgili, 4706 sayılı kanunda “31.12.2000 öncesi yapılar” ibaresini “19.07.2003'ten önce yapılanması bulunanlar” olarak değiştiren düzenlemeyle, Eyüplüler epeydir bekleyen sorunlarında çözüme kavuşacak.

31.12.2000 tarihinden sonra hazine arazisine yapılan yapılara tapu verilemezken tarihin 19.07.2003’e çekilmesiyle, vatandaşların tapu alımı için Eyüp Belediyesi'ne başvuruda bulunma yolundaki engeli de kaldırılmış oldu.

Düzenleme; vakıflara ait olan arsaların da hazine ile takasları yapılarak, söz konusu 4706 sayılı kanundan yararlanılmasını da mümkün kılıyor.

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz