Ege'de Yazlıkların Metrekaresi 2 bin TL-12 bin TL Arasında!

Ege'de yazlık konut fiyatı, site içerisinde olması, denize yakınlığı, konumuna göre değişiyor. Yazlık konutların metrekaresi 2 bin liradan başlayıp 12 bin liraya kadar çıkıyor.

İki kilometre uzunluğundaki plajları, konaklama tesisleri ve termalleriyle tatil deyince ilk akla gelen Çeşme'de yazlık konut fiyatlarının bir yılda arttığını dile getiren Makbule Yönel Maya, ilçede bir önceki yıl yabancılara mülk satışının başlaması sonrası konut fiyatlarındaki artışın yüzde 20-25 seviyelerine ulaştığını bildirdi.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, "Çeşme'de ki yatırımlar sayesinde arsa ve konut fiyatlarının artışının devam edeceği söylenebilir. İzmir-İstanbul otoyol projesinin tamamlanmasıyla bölgeye talebin daha da artacağı öngörülüyor." diye konuştu. Maya, Çeşme'de konutların metrekare fiyatının 7 bin 500-10 bin civarında olduğu bilgisini verdi.

Maya, "Kooperatiflere artan taleple bölgede, İskele, Bozköy ve merkez mahalleler tercih ediliyor. Bölgede 100-130 metrekare kullanımlı 3+1 yazlık konutlar tercih ediliyor.

Maya, İzmir Foça'da, son yıllarda yazlık konut dokusunun özellikle yeni Foça'da ve kıyı kesiminde yoğunlaştığı bilgisini verdi.

Maya, ilçede üst gelir grubu yatırımcıların Burunucu bölgesini, orta gelir grubunun ise Mustafa Kemal Atatürk Mahallesini tercih ettiğini anlattı.Maya, “Bodrum yarımadasının otel-pansiyon kullanımı açısından çok sayıda markaya ev sahipliği yapıyor. Yarımadanın ön plana çıkan bölgeleri Ortakent, Bitez ve Yalıkavak ama Gümüşlük ve Turgutreis'te de yazlık konut kullanımları yaygın durumda.

Maya, sözlerini şöyle tamamladı:

"Villalar yapım yılına, malzemesine, denize yakınlığı ve manzaraya göre metrekaresi 6 bin ile 9 bin TL arasında değişiyor. Yalıkavak bölgesinde müstakil araziler içerisinde nitelikli ve üst kalite yazlık konutlar var. Yalıkavak bölgesinde villaların satış rakamları 9 bin ile 12 bin TL arasında değişiyor."

AA

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz