Yatırım Motoru Haftanın En Çok Okunan Haberleri !


Yatırım Motoru 'nun 27 Şubat-05 Mart 2017 haftasında en çok okunan 6 haberi !

1. Yer Gösterme Belgesi ( Sözleşmesi ) Nedir ? Mart 6, 2017, 19:24

Yer gösterme belgesi kısaca , kiralama ya da satın alma işlemi için emlakçıların verdiği ‘ Yer Gösterme Hizmetinin ’ kayıt altına alınması için kullanılır.

Yazının devamı için tıklayınız...

2. Kira Kontratı Örneği 2016, Kira Kontratı Örneği İndir ! Mart 6, 2017, 19:25

Bir ev kiralanmak istendiğinde kiracı ve ev sahibi arasında yapılması zorunlu olan sözleşmeye Kira Kontratı denmektedir. 

Yazının devamı için tıklayınız...

3. Tarlaya Kaç Metrekare Ev Yapılır ? Tarlaya Ev Yapılır mı ? Mart 6, 2017, 19:26

Bilindiği üzere İmar Kanunu tarlaların üstündeki konut vb. inşaata izin vermiyor. Fakat sadece belirli sınırlardaki alanlara belirli yapıların inşaatına izin verilebiliyor. Peki bu sınırlar nelerdir ? 

Yazının devamı için tıklayınız...

4. Zilliyet Nedir ? Zilliyet Tapu Alınır Mı? Mart 6, 2017, 19:26

Zilliyet taşınabilir yada taşınmaz mallara kurulan bir hakimiyet durumudur. Bizim konumuz taşınmaz mallar yani gayrimenkuller olduğu için bundan bahsedeceğiz. 

Yazının devamı için tıklayınız...

5. İnşaat Maliyeti Hesaplama Mart 6, 2017, 19:28

Binaların inşaat maliyeti hesabında 2 önemli unsur bulunmaktadır. 

Kaba İnşaat 

İnce İşcilik

bunların haricinde mimarlık hizmetlerinden , arsa payına , işcilikten , belediyeye ödenen harçlara kadar birçok farklı kalem bulunmaktadır. Fakat bu yazımızda direkt olarak İnşaattaki maliyetten bahsedeceğiz. 

Yazının devamı için tıklayınız...

6. Eminevim Taksit Hesaplama Mart 6, 2017, 19:29

1991 senesinde kurulan Eminevim Türkiye’de yaklaşık 100bin kişiye otomobil ve konut yatırımı sağlayarak bir ilki başarmıştır. Temel mantık , kredi faizi ödemeden katılımcıların elbirliği yaparak istedikleri para tutarına ulaşmalarıdır. 

Eminevim nedir ? Eminevim sistemi nedir ? Eminevim sistemi nasıl çalışır ? Evinevim taksit hesaplama , Eminevim Güvenilir mi ?  Eminevim Çekilişi konularının cevapları bu yazımızda ! 

Yazının devamı için tıklayınız...× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz