Erzurum’da Yüksek Fiyatlar Emlakçıları Etkiledi

Erzurum'da en önemli sektörlerden bir tanesi olan emlakçılık adeta isyan ediyor. Yüksek kiralar emlak sektörünü olumsuz yönde etkiliyor. Yakutiye Emlak Gayrimenkul Danışmanı Başak Ordukaya, emlak sektörüne özellikle referandumun etkisinin çok olduğunu söyledi. Ordukaya, insanların ev satın alırken veya kiralarken kararsız kalıp, ödemekten ya da daha doğrusu ödeyememekten korktukları için beklemeyi tercih ettiklerini belirtti. Başak Ordukaya, Erzurum'da ev ve arsa fiyatlarının genel olarak yükseklerde seyrettiğini ve bu yüzden müşterilerden büyük tepkiler aldıklarını ifade eden Ordukaya, evleri artık aileler yerine memur ve öğrencilere kiraladığının altını çizdi. 

                                                                                                        

Vatandaşın, ekonomisine göre kiralık ev bulmakta zorlandıklarını dile getiren Başak Ordukaya, memur ve öğrencilerin yapmış oldukları işe gösterdikleri hassasiyetin daha fazla olduğunu belirtti.  Ordukaya, Hilalkent'in şehir merkezinin dışarısında olmasına rağmen kiraların 650 liralardan başlayıp 900 liralara kadar çıktığı, Dadaşkent'te içerisinde 600 ile 700 lira arasında olduğunu, Yıldızkent'te ise fiyatların, 900 liraya kadar çıktığını sözlerine ekledi.

KAYNAK: Yenigün (Erzurum)

 × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz