Fazla İnşaat Kente Değer Kaybettirir

Kendisi de inşaat mühendisi olan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu Hürriyet'e Kadıköy'deki kentsel dönüşüm sürecini anlattı. Nuhoğlu, Kadıköy'de ki en büyük problemin inşaat olduğunu belirtti.

Buradaki yaşam standartı İstanbul'daki en yüksek yer. Yürüyüş alanları, çarşı, kültür merkezleri, parklar vs. Kadıköy, sahil şeridinde ki en uzun ilçe. Bir de burada insanların iletişimleri çok sağlıklı. Öfke yok, şiddet yok. Diğer yerlerden Kadıköy'e ziyarete gelen çok fazla.

Her yaştan, her kesimden gelen insan grupları var. Geçenlerde Kalamış Parkı'nda bir grup Zeytinburnu'nda oturan öğrenci vardı, onlarla sohbet ettik, ''Seviyoruz Kadıköy'ü'' dediler. Başka belediyelerin başkanları da Kadıköy'de yemek yiyor, yürüyüş yapıyor. 

İnşaat çok gürültülü, tozlu,zor bir iş.Müteahhiitler hükümetten yardım alıyor. Bizi hiçe sayıyorlar. Kadıköy'de ki kişi sayısı 500 bine yaklaşıyor. İnşaatlar bittiğinde belki 700 bin rakamına ulaşacak. İhtiyaçları hangi yolla karşılayacağız? Birde kentin kalitesini belli eden yeşil alanlardır. Çok fazla inşaat olduğunda o yerin değerini kaybetmeyr başlarsınız. 

 

Hürriyet × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz