FETÖ’nün Mal Kaçırmasını Engellemek İçin Tapu Müdürlükleri Harekete Geçti !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatıyla FETÖ şirketlerinin tapuya kayıtlı bulunan gayrimenkulleri listelendi. Yapılan araştırmalar sonucunda 1.174 taşınmazın satış ve devir işlemleri durduruldu. Hükümet hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016’dan FETÖ’nün mali kaynaklarını engellemek için mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatıyla Tapu Kadastro Müdürlükleri de harekete geçti.

FETÖ’ye destek veren, üye olan ve özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından haklarında idare ve adli süreç başlatılan kişiler belirlendi. Belirleme sürecinin ardından 1 yıl içinde teyit edilen kişilere ait bin 174 taşınmazın işlemi tapu işlemi durduruldu. Hazine’ye 4 bin 788, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ise 2 bin 131 taşınmaz devredildi. İdari mercilerin talebiyle bloke konularak inceleme altına alınan taşınmaz adedi 72 bin 201, adli mercilerin talebiyle bloke konularak inceleme altına alınan taşınmaz adedi ise 167 bin 092’ye ulaştı. FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ’nün mal kaçırmasını engellemek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talimatıyla Tapu Müdürlükleri harekete geçti. Darbe girişiminin ardından Tapu Müdürlükleri FETÖ ile ilgili kurs, yurt, okul gibi nitelikli taşınmazlarla vakıf, dernek veya şirketlerin tapu işlemlerinde de daha titiz bir şekilde çalışma yapmaya başladı. Yapılan söz konusu işlemlerde fabrika binası, rezidanslar, Üsküdar’da 14 bin metrekarelik arsa olmak üzere muhtelif yerlerde değerleri yüksek taşınmazlar da tespit edildi.

 

Kaynak: Akşam / Miray Çimen× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz