Fikirtepe'de Rezindansla Gecekondular Komşu

İstanbul şehrinde kentsel dönüşümle özdeşleşen Fikirtepe'de lüks evler ile gecekondular komşu oldu. Burada anlaşma yapılan projeler için çalışmalar yapılırken, müteahhitlerle mülk sahiplerinin uyuşmazlık sebebiyle mevkide ki birkaç gecekondu olduğu gibi kaldı.

50 katlı yapılan binalara gecekonduların komşu yapıldığı Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kesintisiz sürüyor. Bölgede yüzün üstünde binanın yıkıldığını söyleyen Aykurt Nuhoğlu "Her yer toz toprak oldu, inşaatlara kesintisiz çalışma izni verildi. Çalışmaların orada şuan yaşayan kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gerekiyor." 

Fikitepe kentsel dönüşüm noktasında ölçüm istasyonu yaptıklarını söyleyen Nuhoğlu, " Bölgenin tozuna toprağına dokunuyoruz. Buraya ölçüm istasyonu diktik, yolları yıkıp, bakıyoruz, denetliyoruz fakat yasal bakımdan yetki onların elinde." dedi.

 

Hürriyet × YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz