Gayrimenkul Kıymetler Borsası Açılıyor!


17. MÜSİAD EXPO Fuarı Projeler Vadisi kapsamında Türkiye Merkezli Dünyanın En Büyük Gayrimenkul Kıymetler Borsası’nın kurulmasına öncülük eden GABORAS A.Ş.'nin tanıtımı yapıldı. Bu proje ile gayrimenkul kıymetler borsanının açılması ve vatandaşların gayrimenkullere ilişkin tüm bilgilere elektronik ortamda tek tuşla, en hızlı ve en güvenilir şekilde erişebilmeleri amaçlanıyor.

2023 Yılı Hedefleri İçin Hayati Öneme Sahip Proje

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, tanıtımı yapılan GABORAS hakkında bilgi verdi. Kaan, Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörlerinden biri olan ve 2023 yılı hedeflerine ulaşılması noktasında hayati önem teşkil eden gayrimenkul sektörünün sürdürülebilir başarı elde etmesinin, ülkemiz için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

GABORAS İçin Geri Sayım Başladı

MÜSİAD Başkanı Kaan, “Gayrimenkul Kıymetleri Borsası AŞ. (GABORAS), gayrimenkul sektöründeki büyümenin devam etmesi ve verilerin şeffaf, güvenilir, elektronik ve hızlı tek bir ortak platformda toparlanması anlamını taşıyor. GABORAS projesi kapsamında, bugün için gelinen aşamada İslam İş Birliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) üyesi 57 ülke ile MÜSİAD’ın faaliyette olduğu 74 ülkede, Türkiye merkezli Dünyanın En Büyük Gayrimenkul Kıymetler Borsası kurulması için çalışmalar başlatıldı” şeklinde konuştu.

Küresel Oyuncu Olacağız

GABORAS Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun ise “Yabancı yatırımcı için güven ortamı oluşturacak, yerli sermayeyi küresel oyuncu yapacağız” açıklamasında bulundu.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz