Gayrimenkul Sektörü 15 Temmuz Sonrası Hızını Kesmedi !

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tüm gözler gayrimenkul ve inşaat sektörüne çevrilmişti. Sektörde büyük düşüşler beklenirken aksine gayrimenkul yatırımları ve projeler büyük hız kazandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, FETÖ’nün 15 Temmuz’da düzenlediği darbe girişiminden sonraki süreci anlattı. Turan, darbe girişiminden sonra ülkenin geleceği için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yol haritasının nasıl şekillendiği doğrultusunda açıklama yapan Turan, “16 Temmuz sabahından itibaren çarkların durmaması için harekete geçtik. Yaşadığımız bu hainliğe rağmen 2016’da en büyük sosyal konut üretimi rakamına ulaştık. 65 bin konut ürettik. Aynı hızla 2017’de de devam ediyoruz. Bugüne kadar 39 bin sosyal konut ürettik. Türkiye’de üretilen toplam konutun yüzde 10’una tekabül ediyor bu rakam”.

Sadece konut değil pek çok alanda da ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Turan, “Güneydoğu’da terör, hendek ve çukurdan zarar gören yerlerin onarımı yapıldı. Toplam 22 bin konut yapıldı. 911 kilometrelik sınırın 600 kilometresini ihale ettik. Bizim Toplu Konut İdaresi olarak üzerimize düşen görev buydu. Bu sebeple aziz milletimizin şehitlerini rahmet, gazilerini ise şükranla anıyoruz” dedi.

İnşaat sektörünün tüm paydaşları 15 Temmuz’un ertesi günü çok hızlı şekilde koordine olarak millet için tarihi kampanyalar düzenlediklerini belirten Turan, “biz TOKİ olarak bizden daha önce konut alan vatandaşımıza geçmişe dönük borçlarını silmeleri için yüzde 20 indirim kampanyası başlattık. Yatırımlar asla ertelenmedi. Türk inşaat sektörü gaza bastı”.

Kamuda zarar gören binaların yapımıyla ilgilide açıklama yapan Turan, “TOKİ olarak tüm zarar gören kamu binalarını yenilemek görevimiz. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin binasını GYODER yapmak istedi. Biz de birçok noktada gerçekleşen hasarlı binalarla ilgili çalışmalar yaptık. Bunların başında Özel Harekat Binası geliyor. Hainlerin yaptığı darbe girişimi sonucunda 63 şehidimiz çıktı bu binadan. İstikbale yürüyüşü engellemeye çalıştılar. Bu hainlik asla unutulmayacak” dedi.

 

Kaynak: Sabah× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz