İmar Affı İstismarı İki Öğretmene Pahalıya Patladı!


Devlet tarafından kaçak yapıların kayıt altına alınması için başlatılan imar affı son hızıyla devam ediyor. Fakat kanunu kötü amaçlı yorumlayanlara devlet müdahalesi de artmış durumda. Bodrum'da hazine arazisindeki prefabrik yapıyı, imar affından yararlanarak üzerlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen iki öğretmen, görevden uzaklaştırılırken, imar affı istismarı iki öğretmene pahalıya patlamış oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kendilerine konaklamaları için tahsis edilen hazine arazisindeki prefabrik yapıyı, imar affından yararlanarak, üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen iki öğretmenin, geçici olarak görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

İmar Affı İstismarı İki Öğretmene Pahalıya Patladı!

Söz konusu habere göre; Yalıkavak'taki bir Anadolu Lisesi'nde görev yapan öğretmenler B.T. ve F.A., okul yönetimince geçici olarak kendilerine tahsis edilen bitişikteki hazine arazisinde yer alan prefabrik yapıyı, imar affından yararlanarak üzerlerine geçirmek için başvuruda bulundu.

Yapılan ihbar üzerine, yapı kayıt belgesi almaya çalıştıkları sırada tespit edilen iki öğretmen, Bodrum Kaymakamlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırıldı. Soruşturma başlatılan olayla ilgili müfettiş tayin edileceği kaydedildi.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz