İmar Barışı 3 ay Daha Uzatılır mı?


İmar Barışı mevcut hali ile 31 Aralık 2018’de sona erecek. İmar barışına şuana kadar  9 milyon 500 bin kişi başvuruda bulundu. Peki, sürenin uzatılması için ciddi talep olan imar barışı 3 ay daha uzatılır mı? 

Habertürk gazetesi yazarlarından Esra Boğazlıyan’ın haberine göre; imar barışına başvuru süresinin 3 ay daha uzaması ve yapı kayıt belgesi almak için ödenecek ücretin 3 taksite bölünmesi masada. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışına dair yaptığı açıklamada "Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Sürecin uzatılmasına ilişkin ciddi talep var, bunu biz 31 Aralık'ta inşallah değerlendirmiş olacağız ancak 31 Aralık'a kadar vatandaşımızın ödemelerinin yapılabilmesi adına tüm kamu bankaları açık olacak ve imar barışı sürecinden vatandaşımız hafta sonu da faydalanabilecek. Diğer özel bankalarımızla da görüşmeleri sürdürüyoruz, bunun hem bakanlığımız internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyuruları olacaktır. Hafta sonu da bankalarımız açıktır, imar barışından vatandaşlarımız faydalanabilir" demişti.

31 Aralık 2018’de sona erecek olan imar barışına başvurma süresinin uzatılması için ciddi talep var. Başvuru süresinin Mart 2019’a kadar uzaması ve vatandaşın talep ettiği taksit imkânının da getirilmesi, yapı kayıt belgesi başvurusunda ödenecek ücretin 3 takside bölünmesi görüşülüyor…× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz