İmar Barışı 9 Milyon 500 Bin Kişiye Ulaştı!


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı son açıklama ile imar barışı uygulamasından bugüne 9 milyon 500 bin kişinin yararlandığını açıkladı. Bakan Kurum, ''31 Aralık'ta süreç tamamlanıyor'' dedi. Kayıt dışı olan yapıların kayıt altına alınmasını amaçlayan imar barışı 9 milyon 500 bin kişiye ulaşmış oldu.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre; Trabzon Valiliğini ziyaret eden Bakan Kurum valilik şeref defterini imzalamasının ardından, ilçe belediye başkanlarının da katıldığı, basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya başkanlık yaptı.

Bakan Kurum, toplantı bitiminde yaptığı açıklamada, imar barışı konusunda, "Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Toplam yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi." diye bilgi verdi. 

İmar barışında son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu hatırlatan Kurum, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Sürecin uzatılmasına ilişkin ciddi talep var, bunu biz 31 Aralık'ta inşallah değerlendirmiş olacağız ancak 31 Aralık'a kadar vatandaşımızın ödemelerinin yapılabilmesi adına tüm kamu bankaları açık olacak ve imar barışı sürecinden vatandaşımız hafta sonu da faydalanabilecek. Diğer özel bankalarımızla da görüşmeleri sürdürüyoruz, bunun hem bakanlığımız internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyuruları olacaktır.

Hafta sonu da bankalarımız açıktır, imar barışından vatandaşlarımız faydalanabilir."× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz