İmar Barışı Kredisi Başvuruları Başladı


Mayıs ayı itibariyle Meclis’ten geçen imar barışı uygulaması pek çok vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Çürük olmayan ve iskansız yapılar olarak geçen gayrimenkuller kayıt altına alınarak iskan alınabilecek. 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış yapılar için imar barışına başvurulabilecek ve Yapı Kayıt Belgesi alınabilecek.

İmar Barışı kapsamında başvuruda bulunan fakat ödenecek olan ücreti bir türlü denkleştirme de sıkıntı yaşayan vatandaşlar için müjde bankalardan geldi. İmar barışı için 3 kamu bankası düşük faizli “imar barışı kredisi” verecek. Başvurular 6 Ağustos Pazartesi günü itibariyle başlamış durumda.

3 kamu bankası imar barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüttü. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank; ‘Yapı Kayıt Belgesi’ alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti.

3 kamu bankası tarafından hazırlanan "imar barışı kredisi" bugünden itibaren başvuru sahiplerinin kullanımına sunulacak. İmar barışı kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların başvurularını 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor. Başvuru sahipleri daha sonra İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını; 3 kamu bankasından 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak karşılayabilecekler.× YASAL UYARI: Bu İnternet Sitesinde yer alan tüm haberler , bilgiler ve diğer yayınlar Site Linki kaynak olarak verilmeden çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz ve umuma iletilemez. Site içerikleri ile ilgili tüm yasal haklarımız saklıdır.

Yorum Yaz